Zumba

 

 

     

 

 

 


 

   

 

 


 

 

REZERVUJTE SI VČAS SVÁ MÍSTA NA DALŠÍ LEKCE ZUMBY. PŘI REZERVACI UVEĎTE PROSÍM ZDA MÁTE PERNAMENTKU ČI NE.

VŠECHNY PERNAMENTKY JE NUTNÉ VYČERPAT DO TERMÍNU UVEDENÉHO NA PERNAMENTCE, TERMÍN SE  NEPRODLUŽUJE.

 

ZUMBA  5.ZŠ ZLÍN , leden 2014

CO JE ZUMBA?

     ZUMBA je fitness program v rytmu především latinsko-americké hudby. Základ tvoří latino tance, zvláště pak salsa, samba, merengue, bachata, quebradita, chacha, reggaeton, bogaloo, latin hip hop, cumbia, ale tančí se i africké tance, orientální prvky aj. Hodina se skládá z úvodní rychlé části (warm up), kdy dochází k zahřátí těla a svalů, následuje taneční a posilovací část a na závěr přichází protahování (cool-down) v pomalejším rytmu.
     Ve španělském slangu slovo „zumbare“ znamená „rychle se hýbat, bavit se, nebo pozvat někoho na party“. A přesně taková je filosofie Zumby, nepočítáte stále, kolik ještě cviků musíte udělat. Zkrátka se bavíte a s úsměvem si užíváte jako na taneční party. Přitom však velmi účinně cvičíte a spalujete mnoho kalorií. Díky měnícím se prvkům a krokům různých tanců se s novou skladbou aktivně zapojují vždy nové skupiny svalů. Pracuje však vždy celé tělo.
          

 

ZUMBA  FRYŠTÁK , ŠKOLA, říjen 2013

 

Velkým pozitivem Zumby je, že zaměstnává CORE (hluboký stabilizační systém páteře), svalstvo uvnitř těla, kterému je přikládána obrovská důležitost. Udává se, že na jedné hodině spálíte dokonce až 900 kcal, což je podobné jako při spinningu. Vysoká spotřeba kalorií vychází právě ze zapojení celého těla.
  Zumba je ideální pro ty, kdo chtějí zhubnout, jedná se totiž o intervalový trénink. Během hodiny nepracujete stále v jednom tempu. Tepová frekvence, nasazení a intenzita se mění vždy s novou skladbou, což je právě pro hubnutí absolutně ideální.                      

   Rozhodně nemusíte být žádným tanečníkem, protože Zumbu zvládne každý. Začíná se jednoduchými kroky a postupem času se přidávají trochu náročnější kombinace.Všechny taneční kroky jsou ale i tak oproti běžným zjednodušené. Při Zumbě se  vůbec nepočítá, tančí se jen podle rytmu hudby.
   Zumba je vhodná pro všechny věkové kategorie. Jejím cílem je ukázat, že hubnout a posilovat lze i zábavnou cestou.

 

ZUMBA ZLÍN 5.ZŠ, rok 2012

 

 

 

 

NOVINKY

5/9/2020

NÁBOR 2020

Přijď mezi nás!

Je Ti 8 až 12 let? Neváhej a přijď mezi nás. Trénujeme vždy v úterý a ve čtvrtek od 16.00 hodin v gymnastickém sále na 5. ZŠ (první vstup do školy, budova přístavby). Těšíme se na Tebe.

5/8/2019

Nábor 2019

Přijď mezi nás. Nábor do naší taneční skupiny proběhne ve čtvrtek 12. 9. 2019 v 17.00 hodin v tanečním sálku na 5. ZŠ. Na všechny se moc těšíme. Více informací poskytneme na tel. č. 777 082 878.

16/3/2019

O VALAŠSKÝ KLOBÚK 17. 3. 2019

Sraz v 11.45 h u sportovní haly ve Slavičíně. Tančíme Zumbu i street dance.

FÓRUM

15/3/2018 Lenka Černá
Hezký večer.Prosím nemá někdo jedno místo pro Mišku na sobotu do Klobouk?Děkuji Černá
18/8/2017 Krejcirikova
Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Dcera by chtěla začít chodit na nějaké vaše kurzy. Je jí 10(skoro 11) let a zatím nikde nechodila (děla karate a plave -plavání právě rušíme a ona by chtěla nějaké "tancování". Můžete mi prosím poradit co by bylo vhodné? děkuji (bohužel v době náboru nebudeme ve Zlíně)
13/8/2017 Radovan Ent
Dobrý den, děkuji.
Přejít na fórum >> Napsat zprávu

AKTUÁLNÍ AKCE

 

Nábor 2020

10. 9. 2020 od 16.00 hodin na 5.ZŠ ve Zlíně

© Rytmus Zlín 2021